Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5312
Dĺžka (km): 4 km
Prevýšenie: 82/110 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Miestna zelená trasa, ktorá prepája obec Udiča a Jasenica a zároveň aj modrú cykloturistickú trasu č. 2307. Je to nenáročná trasa pre všetky vekové kategórie.

Popis: Trasa začína v centre obce Udiča na križovatke s modrou cykloturistickou trasou č. 2307. Pokračuje veľmi miernym stúpaním po asfaltovej ceste až na koniec obce, kde sa povrch cesty mení na štrkový pokračuje až na vrchol, do sedielka nad obcami Udiča a Jasenica. Nachádza sa tu kríž a križovatka so žltou cykloturistickou trasou č. 8313, ktorá ide smerom na Orlové. Momentálne tu však chýba cykloturistická orientácia, ktorá je zničená. Z tohto miesta sú pekné výhľady na obe doliny. Zo sedla trasa pokračuje zjazdom do obce Jasenica, kde končí takisto na modrej trase č. 2307.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.