Ak chcete stráviť príjemný víkend v Piešťanoch, máme aj pre cykloturistov zaujímavú ponuku. Môžete sa zúčastniť v dňoch 26-28.5. už 48. ročníka podujatia Buď FIT-ka, ktoré je určené pre širokú verejnosť s ponukou trás aj pre jednotlivcov a kolektívy cykloturistov v Považskom Inovci, nábrežím Váhu i okolo Sĺňavy.  

V piatok filmový festival, v sobotu cykloturistika

Čo Vás čaká a neminie? V piatok to je najmä medzinárodný filmový festival Hory a mesto, ktorý so začiatkom o 19 hod. zaujme svojou rôznorodou ponukou filmov so športovo-horskou tematikou i besedou s hosťom Vladimirom Porvazníkom, ktorý oboplával na svojej CivetteII svet, ktorá sa uskutoční v Kine Fontána ako sprievodné podujatie piešťanskej FIT-ky.

V sobotu treba urobiť niečo pre svoje zdravie a tak na FIT-ke čakajú na účastníkov tri cyklotúry v pohorí Považského Inovca, ale aj obľúbená zážitková 12 km trasa okolo jazera Sĺňava, so zastávkami na viacerých zaujímavých miestach, vrátane ZOO v areáli Rybárskeho dvora, ktorú môžete absolvovať v kolektíve aj s deťmi, na bicykloch, kolobežkách, či korčuliach so štartom na svetoznámom Kolonádovom moste od 8,00 hod. do 11,00 hod., kde dostanete potrebné inštrukcie a informačné materiály. Cieľ všetkých trás je priamo v Campingu Pullmann. Odmenou Vám bude spomienkový odznak a diplom.

A čo v nedeľu? Ešte Vám zostane priestor aj na vybratie si z bohatej ponuky cyklotrás v Považskom Inovci alebo napr. sa previesť po 002-Vážskej cyklomagistrále smerom na Nove mesto nad Váhom alebo opačným na Hlohovec. Cykloturistické trasy v okolí mesta Piešťany si veľmi jednoducho vyhľadáte na stránke www.cykloportal.sk, v sekcii mapka, prípadne na podstránke vyber si trasu.

Tipom na strávenie príjemnej nedele môžu byť i prechádzky mestom s rozkvitnutou faunou i flórou, posedením pri kávičke, zákusku v množstve mestských kaviarničiek, či kultúrno-poznávacie aktivity tohto významného kúpeľného mesta.

Na akciu Vás pozýva spoluorganizátor podujatia, ktorým je Slovenský cykloklub. Prikladáme aj fotky  z minulých ročníkov i plagáty podujatia. Históriu podujatia a bližšie informácie získate na stránke usporiadateľa.

Organizátormi podujatia sú: Olympijský klub Piešťany. KST Tesla Piešťany, KST regiónu Trnava a Slovenský cykloklub.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.