Najmladší člen Slovenského cykloklubu Oskar má iba 11 mesiacov a už spoznáva svet z dvoch kolies. Ako sa hovorí „čo sa za mládi naučíš, to akoby si na starobu našiel“ potvrdzujeme i v tomto prípade.

Oskarovi sme vybrali cyklosedačku Urban Iki – prednú sedačku s adaptérom. V prvom rade nás prekvapila veľmi jednoduchá montáž cyklosedačky, isto ju zvládne i nie veľmi technický typ človeka. Cyklosedačka je ľahká a spratná, je vyrobená z príjemných kvalitných materiálov. Malý cykloturista sa i pri dlhšom sedení cíti naozaj komfortne a príjemne.

Sedačka je vybavená jednoduchým „click“ systémom, vďaka čomu ju viete ľahko premiestniť z bicykla na bicykel alebo iba jednoducho odopnúť a uskladniť. Ako sme už spomínali, veľkosť cyklosedačky je akurátna a tak vám nezaberie veľa priestoru.

Po prvých pár kilometroch nám Oskarov úsmev potvrdil, že sedačka je tá pravá a budú kamoši. Sedačka je vybavená 5 bodovým bezpečnostným pásom, polohovateľným stredovým upínacím panelom a bezpečnostnými pásmi chodidiel vďaka čomu sa nebojíme o jeho bezpečnosť a pohodlie. Dôležité je, aby ste pri prvej jazde ešte dotiahli celý systém, nakoľko sa sedačka prispôsobuje váhe malého pasažiera a potom už môžete jazdiť bez starostí.

Cyklosedačku máme upevnenú na hardtailovom bicykli, k inštalácii sme dokúpili i špeciálny MTB/ATB adaptér. Pri jazde sedačka mierne kopíruje odpruženie bicykla, ale netrasie. Občas sa stane, že počas jazdy malý výletník i zaspí.

V závere môžeme pochváliť ešte dizajn sedačky, ktorý je naozaj moderný a púta pozornosť. Nejde o klasickú cyklosedačku pre deti, na akú ste na mestských cyklochodníkoch zvyknutí. Pre vyššiu bezpečnosť a zážitok z jazdy odporúčame dokúpiť i držiak na prednú sedačku, ktorý môže dieťa držať počas cyklovýletu.

Ak si členom Slovenského cykloklubu, u nášho partnera Origos máš možnosť využiť zľavu 10% so špeciálnym kódikom CYKLOKLUB10. Do poznámky je potrebné uviesť členské číslo.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.