Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8329
Dĺžka (km): 0,3 km
Prevýšenie: 0/0 m (pozor uvádza sa v smere popisu trasy) (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: spojovacia trasa dvoch modrých trás v nádhernej prírode Strážovských vrchov v blízkosti Kostoleckej tiesňavy.

Popis: Trasa začína pri autobusovej zastávke na odbočke do obce Kostolec a pokračuje peknou asfaltovou cestičkou okolo penziónu Manín k rázcestiu cyklotrás. Spomínaný penzión kedysi slúžil ako miestna škola, v ktorej pôsobil slovenský prozaik Peter Jilemnický. Nachádza sa tu aj pamätná izba a pomník tunajšieho spisovateľa. Trasa spája dve modré cyklotrasy č. 2305 a 2306, ktorými sa oplatí pokračovať v cyklotúre. Či už cez mohutnú Manínsku tiesňavu alebo peknými lesnými cestami Strážovských vrchov.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.