Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8312
Dĺžka (km): 3,5 km
Prevýšenie: 59/99 m(pozor uvádza sa v smere popisu trasy) (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Trasa je spojkou zelenej trasy č. 5309 a modrej č.2304, ktorá vedie z Považskej Bystrice až do Domaniže.

Popis: Trasa začína na hlavnej ceste na križovatke so zelenou trasou č. 5309, ktorá vedie z Briestenného do Mojtína. Naša trasa pokračuje asfaltovou cestou a miernym stúpaním do rekreačného strediska Podskalie. Nad strediskom sa čnie krásny skalnatý masív Podskalský Roháč, ktorý tvorí dominantou tunajšieho okolia. Za strediskom trasa prechádza do spevnenej štrkovej cesty a na vrchole stúpania míňame malú kaplnku a spúšťame sa do obce Podskalie, kde nás zaujme farský kostol na kopci. Trasa pokračuje asfaltovou cestou až do obce Tŕstie, kde sa stretáva s modrou cyklotrasou č. 2304. V obci je pekný neskoro renesančný kaštieľ.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.