Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8310
Dĺžka (km): 7, 8 km
Prevýšenie: 200/160 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Legalizovaná: 2002
Obnovená: 2012
Asfalt: 100 %
Les a štrk: 0 %
Správca: SCK Piešťany

Charakteristika: spojovacia trasa Malokarpatskej cyklomagistrály a modrej cykloturistickej trasy z Hrachovišta do Plaveckého Petra. Vedie krásnou prírodou podolských a krajnianskych Kopaníc, cez sedlo Ošmek v Malých Karpatoch. Osobité čaro má na jar, keď tu kvitnú ovocné stromy.

Trasa začína na štátnej ceste 504, na križovatke pri soche svätcov, pri obci Podolie. Tu sa stretávajú tri cykloturistické trasy. Trasa sa tu stretáva s Malokarpatskou cyklomagistrálou a v celej dĺžke vedie spolu s Bátoričkiním cyklookruhom. Trasa smeruje v stúpaní na západ v smere na Podolské kopanice, napravo míňame ovocné plantáže. Ďalej stúpa lesom až na hrebeň Malých Karpát do lokality Ošmek. Za ňou sa nachádza malá lúčka a trasa pokračuje klesaním do lesa. Tu prechádzame nebezpečným esíčkom medzi chalupy a trasa ďalej klesá cez krajniansku kopaničiarsku osadu Dobrá Mera až do obce Krajné. Tu za mostom končí a stretáva sa s modrou trasou č. 2302. Celý povrch trasy je asfaltový.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.