Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8144
Dĺžka (km): 3,7 km
Prevýšenie: 0/0 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Krátka žltá spojka prepájajúca medzinárodnú trase EuroVelo 6 s expozíciou Rímskeho Lapidária v Komárne.

Popis: Žltá značka začína ako odbočka z medzinárodnej trasy EuroVelo 6 v lokalite „Komárno, Nábrežie“ a v celkovej dĺžke 3,7 km privedie cykloturistu k Lapidáriu v Komárne.

Trasa vedie po asfaltových cestách a asfaltovej hrádze skoro so žiadnym, prípadne úplne malým prevýšením. Trasa vedie okolo Potápačskej školy Poseidon v Komárne. Trasa končí pri vstupe do Rímskeho lapidária. V objekte, ktorý je zaujímavou fortifikačnou stavbou z 19. storočia, múzeum v r. 1993 zriadilo lapidárium, sú umiestnené rímske kamenosochárske pamiatky.

Viac o Rímskom lapidáriu sa dozviete na tomto odkaze.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.