Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8043
Dĺžka (km): 16,7 km
Prevýšenie: 0/5 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Príjemná cykloturistická trasa spájajúca viaceré trasy a vedie aj popri rieke Čierna voda. Cyklistom sa tak nadobúda tvorba viacerých okruhov.

Popis: Trasa začína pri Seneckých jazerách na križovatke cyklotrás s modrou cyklotrasou č. 2015 – Senec – Jelka a zelenou č. 5014 – Okruh Senec. Prejdeme cez železničné priecestie smerom k rieke Čierna voda, kde ešte pretneme štátnu cestu č. 62. Pokračujeme popri rieke do obcí Tureň , Nová Ves pri Dunaji a Nová Dedinka. Pred prechodom cez most máme po pravej strane prebiehajúcu zelenú cyklotrasu č. 5007. Prechádzame poľnohospodárskou krajinou do Hrubého a Malého Šúru, ďalej do Kostolnej pri Dunaji , kde trasa končí.

Zdroj foto: cykloportal.sk, mapy.cz
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.