Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5318
Dĺžka (km): 19,1 km
Prevýšenie: 607/142 m (pozor uvádza sa v smere popisu trasy) (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Regionálna cykloturistická trasa spájajúca mesto Prievidza, región Hornej Nitry so sedlom Štyri chotáre a prepojením na Turiec. Trasa je vedená po dobrých lesných cestách, takmer úplne mimo zóny dopravy. Bohužiaľ, podobne ako aj väčšina trás v oblasti Hornej Nitry je veľmi zle značená a pre orientáciu po nej odporúčame jazdiť s GPS prístrojom.

Popis: Trasa začína v meste Prievidza na križovatke s ďalšími zelenými cykloturistickými trasami č. 5317 a 5319. Uličkami mesta sa dostáva až pod najväčšiu pamiatku v meste a to opevnený Mariánsky kostol. Ďalej sa trasa dostáva do lesoparku za mestom a tu už trasa prechádza na lesnú cestu. Po dobrej ceste pokračuje mierne zvlneným terénom až do lokality Kanie pysky, kde sa stretáva s modrou cykloturistickou trasou č. 2308. Z tejto lokality zelená trasa pokračuje pomalým, ale stálym stúpaním až na hrebeň, kde končí na Štyroch chotároch.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.