Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5314
Dĺžka (km): 15,55 km
Prevýšenie: 83/608 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Miestna zelená trasa umožňujúca prepojenie obce Lazy pod Makytov, Kohútky s hrebeňom Javorníkov. Väčšina trasy prechádza územím CHKO Kysuce a preto by sa mal cykloturista správať slušne a dodržiavať pokyny ochrany prírody.

Popis: Trasa začína na sedle Pod Kohútkou na križovatke s červenou cykloturistickou trasou 053- Javornícka magistrála. Pustíme sa asfaltovou cestou do turistickej lokality Čertov . Trasa ďalej pokračuje tiahlou dolinou popri potoku Biela voda do obce Lazy pod Makytou . Do obce Lúky, kde sa trasa opäť stretá s Javorníckou magistrálou sa dostaneme pokračovaním po miestnej komunikácii. Tu trasa končí.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.