Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5304
Dĺžka (km): 10,9 km
Prevýšenie: 477/430 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, lesná cesta

Charakteristika: Atraktívna cykloturistická trasa v Považskom Inovci, Tvorí okruh a privedie cykloturistu k hradu Tematín, ktorý sa pýši nad obcou Hrádok.

Popis: Trasa začína v obci Hrádok na križovatke cykloturistických trás (020, 044, 2301, 2310, 5304). Z obce trasa vedie po lesnej ceste Hrádockou dolinou a stálym stúpaním prichádza až na hrad Tematín.

Od hradu trasa chvíľu vedie spoločne s turistickou trasou, v tomto úseku treba zvýšiť opatrnosť a najmä byť ohľaduplní k prechádzajúcim peším turistom. Po chvíli však turistická trasa odbočí a naša cykloturistická pokračuje krásnym trailom cez lokalitu Ihelník až nad obec Hrádok, kde vychádza na lesnú cestu. Po nej sa trasa opäť vracia do Hrádku, kde končí.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.