Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2303
Dĺžka (km): 11,3 km
Prevýšenie: 80/70 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Regionálna cykloturistická trasa spájajúca mesto Trenčianska Teplá s Vážskou cyklomagistrálou. Trasa prepája Dubnicu, Novú Dubnicu a Trenčiansku Teplú.

Popis: Trasa začína v obci Trenčianske Teplá na námestí, kadiaľ prechádza aj zelená cykloturistická trasa v smere na Trenčianske Teplice. Modrá pokračuje cez mesto smerom na Novú Dubnicu a do Dubnice nad Váhom prichádza cez Veľký a Malý Kolačín. V Dubnici prechádza popri krásne zrekonštruovanom ranobarokovom kaštieli. V zámockom parku sa nachádza unikátna umelá jaskyňa Grotta s vyhliadkovou vežou a oproti kaštieľu sa nachádza tiež barokový kostol. Trasa ďalej pokračuje cez Vážsky kanál a samotný Váh do Bolešova, kde končí na rázcestí s Vážskou cyklomagistrálou.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.