Farba: červená
Evidenčné číslo: 004
Dĺžka (km): 40,1 km
Prevýšenie: 0/12 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Krásna výhľadová cykloturistická trasa je jednou z najvýznamnejších trás v rámci siete cykloturistických trás na Slovensku. Je vedená predovšetkým po asfaltových a štrkových hrádzach, čím je vhodná i pre menej zdatných cykloturistov, prípadne rodiny s deťmi.

Červená značka prepája vedie po hrádzi rieky Moravy, prepája Baťov kanál (cykloturistická križovatka) s transeurópskou trasou EuroVelo 13 – Cesta železnej opony. 

Popis: Trasa začína pri Baťovom kanáli severne od mesta Skalica na križovatke viacerých cykloturistických trás (stretá sa tu s trasami N5201, 5209, 2202).

Vychádza na hrádzu rieky Morava, po ktorej vedie až k Moravskému Sv. Jánu. Trasa vedie vo veľkej miere mimo zóny dopravy a po asfaltovej, prípadne štrkovej hrádzi. Trasa má celkovú dĺžku cez 40 kilometrov a končí na križovatke s transeurópskou cykloturistickou trasou EuroVelo 13. Počas jazdy stretáme z hrádze viacero cykloturistických trás, vďaka ktorým máme možnosť tvoriť okruhy, prípadne zísť do niektorej z priľahlých obcí, občerstviť sa alebo popozerať miestne kultúrne a iné pamiatky.

! UPOZORNENIE NA TRASE: Na trase je v úseku Brodské, CLO k Adamovmu prístavu zrealizovaná obchádzka v celkovej dĺžke 5,5 km. Obchádzka bude trvať približne 3 roky (t. j. do 2026) počas výstavby nového železničného mosta. V tomto úseku trasa prechádza obcou Brodské, kde upozorňujeme na zvýšenú frekvenciu dopravy a zvýšený pohyb nákladných áut v spojitosti so stavbou mosta. 

Obchádzka je na trase vyznačená dočasnými oranžovými značkami. Prosím rešpektujte obchádzku. V GPX súbory je obchádzka zaznačená. 
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.