V spolupráci so správou NAPANTu a s našim regionálnym klubom SCK Ďumbier Brezno sme mapovali doplnenie a úpravu cykloturistického značenia na žltej cykloturistickej trase č. 8591 Havranie – Kráľova hoľa.

Cykloturistická trasa na Kráľovú Hoľu je najvyššie položenou cyklotrasou na Slovensku. Kráľová Hoľa s výškou 1946 m n. m. je tak najvyšší vrchol, kde sa dostanete na dvoch kolesách.

Snahou Slovenského cykloklubu je na cykloturistických trasách zabezpečiť čo najväčšiu bezpečnosť pre cyklistov alebo i peších turistov, či iných účastníkov na trase. Na trase dochádza k viacerým kolíznym situáciám, porušovaniu zákona o ochrane prírody, , či stretom s pešími turistami. Aby sme takýmto situáciám predchádzali, na trase budeme dopĺňať viacero významových tabúľ s usmerneniami a upozorneniami pre cyklistov. Zároveň by sme radi všetkých cyklistov na danej trase požiadali o ohľaduplnosť a rešpektovanie zákona.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.