Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Najnovšie trasy

#
Názov
Kategória
1
8342 - Kamenná Horáreň - Sedlo pod Skalinami ĽAHKÉ (REKREA) MTB TRASY
2
2310 - Okruh Hrádockou dolinou ĽAHKÉ (REKREA) MTB TRASY
3
8211 – Kátlovce – Brezová pod Bradlom STREDNÉ (SPORT) - MTB TRASY

Populárne trasy

#
Názov
Kategória
1
002 – Vážska cyklomagistrála – I.časť ĽAHKÉ (REKREA) MTB TRASY
2
2313 – Kálnica – Chata pod Inovcom STREDNÉ (SPORT) - MTB TRASY
3
019 – Ponitrianska cyklomagistrála ĽAHKÉ (REKREA) MTB TRASY

Najviac sťahované trasy

#
Názov
Kategória
1
002 – Vážska cyklomagistrála – I.časť ĽAHKÉ (REKREA) MTB TRASY
2
019 – Ponitrianska cyklomagistrála ĽAHKÉ (REKREA) MTB TRASY
3
5310 – Záskalie – Považská Bystrica STREDNÉ (SPORT) - MTB TRASY

Národný zraz cykloturistov

Slovenský cykloklub spoločne s SCK Ďumbier plánuje oživenie akcie a stretnutia cykloturistov – Národného zrazu. Pokúšali sme sa o to už v tomto roku, žiaľ najmä z časového hľadiska sa nám to nepodarilo.

Čítať ďalej...

SCK na Bikefeste

Slovenský cykloklub bol tento rok hlavným partnerom veľkej cyklistickej akcie - Bikefestu v Kálnici, ktorý sa uskutočnil posledný májový víkend už tradične v Bikecentre za obcou Kálnica.

Čítať ďalej...

Školenie inštruktorov trás EuroVelo

V apríli sme sa zúčastnili školenia inšpektorov trás EuroVelo, ktoré organizovala Európska Cyklistická Federácia. Tento rok sa školenie konalo v slnečnom Španielsku v meste Seville.

Čítať ďalej...

Predstavenie nového člena cyklotímu SCK

Dovoľte, aby som sa Vám predstavila. Moje meno je Barbora Halásová (Baška) a som čerstvou absolventkou odboru Geografia na Prírodovedeckej fakulte UK, pričom v závere štúdia sa mi podarilo skĺbiť príjemné s užitočným a aj moja záverečná práca sa týkala práve cyklistiky.

Čítať ďalej...

Ministerstvo školstva

Aj v roku 2017 sme dostali dotáciu z ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Tento rok je o niečo nižšia ako v roku minulom a to vo výške 46000 €. Prečo je táto suma stále taká nízka i keď pohyb na bicykli patrí k najobľúbenejším voľnočasovým aktivitám na Slovensku je na zamyslenie. I napriek neustálym prísľubom sa nepodarilo systematicky vyčleniť na túto oblasť viac finančných prostriedkov.

Čítať ďalej...

Značenie maratónu a zabezpečenie občerstvovacích staníc

znacenie maratonu mTím SCK každoročne zabezpečuje značenie všetkých maratónskych trás - veľký, stredný a rodinný okruh. Značenie prebieha na autách, štvorkolkách, bikoch alebo pešo.

Čítať ďalej...

Nové trasy v Karpatoch

nove cyklotrasy v karpatoch mKoncom minulého roka sme mapovali viac ako 350 km nových a potencionálnych cykloturistických trás na území Trnavského kraja. V rámci pohoria Malé Karpaty to bolo 8 trás s dĺžkou 136 km.

Čítať ďalej...

Karpaty tour

karpaty tour m

Čítať ďalej...

Cyklobus

cyklobus mTrenčiansky samosprávny kraj v spolupráci so SAD Trenčín spúšťajú nový cyklobus na túto cyklistickú sezónu. Zástavky, smery a časy nájdete v obrázku.

Čítať ďalej...

Začali sme „značkársku" sezónu

znackarska sezona cyklo mV apríli Slovenský cykloklub zahájil prvé práce na obnove a údržbe cykloturistických trás. Využili sme prvé pekne počasie a prvé trasy sme obnovovali v Považskom Inovci.

 

Začalo sa obnovou maľovaného značenia na troch trasách a to modrej č. 2109, zelenej č. 5330 a žltej č. 8111. Všetky trasy sú v okolí Panskej Javoriny a Kulháňa.

Čítať ďalej...

Tento projekt bol podporený z rozpočtovej kapitoly Ministerstva dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.

sck-uvod001mdvrreuroregion-beskydyfers-uvod001


Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.